Sympathy for the Devil
De tentoonstelling ‘Sympathy for the Devil', naar het beroemde, gelijknamige nummer van de Rolling Stones, brengt een vijftigtal werken samen van internationale hedendaagse kunstenaars.
- Tot 30 november 2013, beperkte openingstijden
- Volwassenen: € 10 - studenten: € 5
- Naar het UiToverzicht van de tentoonstellingen
De Rolling Stones brachten ‘Sympathy for the Devil' in 1968 uit, op het album ‘Beggars Banquet'. Het is een nummer over de fascinerende schoonheid van het kwade, de aantrekkingskracht tot de hel in al zijn vormen, de dood als viering van het leven, een uitgesproken hang naar seksualiteit, of extreem, grensoverschrijdend gedrag.
Die thema's keren terug doorheen een vijftigtal werken die deel uitmaken van de Vanhaerents Art Collection, eigendom van verzamelaar Walter Vanhaerents. Sinds 2007 heeft hij zijn indrukwekkende collectie voor het publiek opengesteld.
In een oude opslagplaats die de architecten Robbrecht en Daem renoveerden tot een prachtige open tentoonstellingsruimte, krijgen de kunstwerken de aandacht die ze verdienen. Het industrieel pand in het buurt van het Bloemenhofplein vormt dit keer het decor voor 39 werken uit zijn collectie.
Naast erg recente stukken van Pakistaanse, Indiase, Amerikaanse, Franse en Engelse kunstenaars, werden ook werken van vier Belgische kunstenaars geselecteerd, met name Wim Delvoye, Nick Ervinck, Jean-Luc Moerman en Johan Tahon. Verder maken ook twee historische stukken deel uit van ‘Sympathy for the Devil': de installatie ‘Grand Hôtel' van de Franse kunstenaar Claude Levêque uit 1982 en ‘The Death of James Lee Byars' uit 1994, één van de laatste installaties die de Amerikaanse kunstenaar James Lee Byars in zijn leven creëerde in de galerie van Marie-Puck Broodthaers in Brussel.
‘Sympathy for the Devil' presenteert zowel schilderijen, sculpturen, video's als installaties. Sommige werken zijn opgesteld in gesloten structuren die intieme ruimtes creëren en de strakke architectuur van de museale ruimte doorbreken.
Praktisch:
- Gegidste bezoeken voor groepen: alle zaterdagen van de maand om 11u, 14u en 16u (na reservatie).
- Individuele bezoeken: elke eerste zaterdag van de maand tussen 14u en 17u (na reservatie).
Hieronder The Rolling Stones met ‘Sympathy for the devil' in het magische jaar 1968:
Agenda
Nieuwsbrief
Meer UITtips? Schrijf je in op onze nieuwsbrief.
