Jaarlijkse opening van het Koninklijk Paleis

Opendeurdagen Koninklijk PaleisAl sinds 1965 opent het paleis elke zomer zijn deuren. Behalve de indrukwekkende historische salons en zalen, zijn er de jongste jaren een aantal nieuwe bezienswaardigheden bijgekomen. Zo heeft beeldend kunstenaar Jan Fabre het plafond van de Spiegelzaal volledig bekleed met de schilden van 1,4 miljoen Thaise Juweelkevers. Dit groene glanzende kunstwerk is niet het enige hedendaagse werk in het paleis. Je kunt er ook de monochrome schilderkunst van Marthe Wéry en de portretten van Dirk Braeckman bewonderen.

Opendeurdagen Koninklijk PaleisDe pracht en praal van de Troonzaal, met schitterende meubels en porselein, is klassieker van stijl, net als de Spiegelzaal en de majestueuze Eretrap van Koning Leopold II.

KidsVlieg

Voor leergierige kinderen is er een wetenschappelijke installatie van Technopolis en een tentoonstelling rond biodiversiteit. Daar iets van weten, hoort bij het leven van een echte prins of prinses. Daarna kun je gaan ravotten in de speeltuin van het Warandepark tegenover het Paleis. In dat park vind je meer dan 60 beelden. Ook enkele Putti: mollige naakte kindjes, waarvan er eentje de plattegrond van het park toont. Met wat fantasie herken je in de lijnen van dat plan een passer en een meetlat.

't zomert in brussel

Contact informatie

mail: info@brusselstourism.be
Tel: 02-513.89.40
Waar:
Koninklijk Paleis (zie op plan)
Paleizenplein
1000 Brussel
Wanneer:
Van 26/07/10 tot 05/09/10 open di tot zo van 10:30 tot 16:30 (ma gesloten)
Organisator:
Prijs:
gratis
Bookmark


Heb je vragen of wens je specifieke UiTtips over Brussel?

0800 13 700

of stuur een email.
Onthaal en Promotie Brussel
helpt je graag verder.

In de kijker

brusselnieuws.be (Cultuur)